Enerji & Endüstri

Güneş Enerjisi ve Tesisat

Seçil Kauçuk, özellikle güneş enerjisi bağlantı elemanları olan lastik T, manşon, dirsek, kör tapa vb. isimlerle, bu sektörde bulunan birçok ürünün "ilk" ve çoğu ürünün "tek" üreticisidir ve ilk üretim faaliyetini gerçekleştirdiği 1983 yılından beri hizmetini aralıksız olarak sürdürmektedir.

Ultraviyole, ozon ve dış hava koşullarına dayanımı en yüksek polimer olan EPDM kauçuktan üretilen fittingler, enjeksiyon pres ve kompresyon makinelerimizde işlenerek müşterilere sunulmaktadır.

Kalite standartlarının tam olarak olgunlaşmadığı bu sektörde Seçil Kauçuk`un, amaca uygunluğu göz önüne alarak yüksek performanslı malzeme ile ve ısrarla mevcut standartların üzerinde üretim yapması, bugün Almanya`nın büyük firmalarına da hizmet verir hale gelmesini sağlamıştır.

Endüstriyel Ürünler

İşletme makine ve ekipmanları, inşaat vb. sektörler için çok farklı kullanımlarda, farklı problemlere çözüm getiren, piyasada seri üretimi yapılmayan ve yüksek teknik bilgi gerektiren özel contalar ve lastik ürünler, bu grubu oluşturmaktadır.